کاظم #صدیقی، "امام‌جمعه" منصوب ‌ای می‌گوید که «اگر تمام اسباب زندگی رهبر انقلاب را جمع بکنید حتی به‌اندازه بار یک وانت هم نخواهد شد». صدیقی و همه پیروان "ولایت" در مورد ثروت ‌ای و اموالی که زیر دست او است و از مالیات معاف، دروغ می‌گویند. اساسا در جامعه‌ای که تحقیق در مورد شفافیت اقتصادی حاکمان ناشدنی است و عواقب بدی برای محقق دارد سخن‌گفتن از وضعیت اقتصادی سران حکومت ناشدنی است.

در ۲۱ آبان ۱۳۹۲ خبرگزاری «رویترز» گزارشی از «ستاد اجرایی فرمان امام»، یکی از مهم‌ترین نهادهای زیر نظر ‌ای را منتشر کرد و در آن با بررسی بیانیه‌های رسمی، دارایی‌های این ستاد را بیش از ۹۵ میلیارد دلار تخمین زد.

پل جرج کلبنیکوف، رومه‌نگار آمریکایی روسی‌تبار و سردبیر شعبه‌ی #روسیه‌ نشریه‌ی «فوربس»-Forbes- که مدت ده سال برای این نشریه کار می‌کرد و در سال ۲۰۰۴ در سن ۴۱سالگی در #مسکو به قتل رسید، مقاله‌ای دارد به نام «های میلیونر ایران» که یک سال پیش از قتل این رومه‌نگار منتشر شد.

این رومه‌نگار در بخشی از مقاله خود می‌نویسد: «در حالی که بیش از ۹ درصد نفت دنیا و ۱۵ در صد گاز طبیعی جهان در ایران قرار دارد، ایران باید کشوری ثروتمند باشد، اما درآمد سرانه هفت درصد کمتر از مقدار آن قبل از انقلاب است. حجم سرمایه‌های منتقل‌شده از ایران به #دبی و مناطق امن اقتصادی در حدود سه میلیارد دلار در سال است.»

پل کلبنیکوف در این مقاله به زندگی اقتصادی رفسنجانی‌ها، عسگراولادی‌ها، رفیق‌دوست، واعظ‌طبسی‌ها و می‌پردازد و به منابع مالی و اقتصادی و ثروت‌های افسانه‌ای خانواده‌های وابسته به رفسنجانی، واعظ طبسی و دیگران اشاره می‌کند. یادمان نرفته که رفسنجانی هم می‌گفت که در یک خانه استیجاری زندگی می‌کند و همسرش برای امرار معاش خیاطی می‌کند.

«کلبنیکوف» در شامگاه جمعه نهم ژوییه ۲۰۰۴ پس از خروج از دفتر مجله، از سوی اتومبیل در حال حرکتی مورد اصابت چهار گلوله قرار گرفت و در بیمارستان درگذشت

اقتصادی ,رومه‌نگار ,می‌کند ,مورد ,زندگی ,‌ای ,میلیارد دلار منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

درسبد هیپ هاپی شو همکاری در فروش محصولات تخصصی گیاهی Fitnessofficial لایسنس نود 32 | یوزرنیم و پسورد نود 32 | آپدیت نود 32 | آفلاین و آنلاین صمغ عربی دانلود مرورگر اپرا مینی و یوسی بروزر TAGHZEE VA SALAMAT پروژه